logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Penktadienis, 09 birželio 2023 09:50

Viešas laiškas simasburbulis.lt bendruomenei

Visuomenės informavimo etikos komisija (toliau - Komisija) nagrinėja profesinės etikos pažeidimus, kuriuos padarė viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai informuodami visuomenę (Visuomenės informavimo įstatymo 461 str. 3d. 2p.). Viešosios informacijos rengėjas, kaip apibrėžia Įstatymo 2 str.77 d., yra audiovizualinės žiniasklaidos paslaugos teikėjas, radijo programų transliuotojas, leidykla, kino, garso ar vaizdo studija, informacijos, reklamos ar viešųjų ryšių agentūra, redakcija, informacinės visuomenės informavimo priemonės valdytojas, nepriklausomas kūrėjas, žurnalistas ar kitas asmuo, rengiantys ar pateikiantys skleisti viešąją informaciją. Įstatymas įpareigoja viešosios informacijos rengėją pateikti duomenis apie save Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinėje sistemoje VIRSIS, paskirti už turinį atsakingą asmenį, laikytis Visuomenės informavimo etikos kodekso reikalavimų ir kt.

 

Nagrinėdama Lietuvos Liberalų sąjūdžio Trakų rajono skyriaus skundą dėl simasburbulis.lt publikacijų Komisija susidūrė su situacija, kai viešosios informacijos rengėjai negalėjo aiškiai įvardinti savo statuso. Portalo atstovė posėdžio metu teigė: ,,Mes esame bendruomenės portalas. Turime minčių registruotis kaip žiniasklaidos priemonė.“ Svetainėje skelbiamuose kontaktuose simasburbulis.lt įvardijamas kaip Trakų rajono naujienų portalas. Suprantamas bendruomenės noras turėti savo bendravimo platformą ir kuo plačiau skleisti aktualią informaciją. Tačiau Visuomenės informavimo įstatymas, suteikdamas visuomenės informavimo priemonėms daug teisių, numato ir pareigas, privalomas žiniasklaidai ir žurnalistams. Komisijos nuomone, portalo bendradarbiai turėtų apsispręsti, ar ši svetainė, simasburbulis.lt, yra žiniasklaidos priemonė ar bendruomenei skirta bendravimo svetainė. Bandymas imituoti visuomenės informavimo priemonės veiklą, neturint tam teisinio pagrindo, sujaukia egzistuojančią visuomenės informavimo sistemą, teisių ir pareigų pusiausvyrą, kaip tai apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme.

 

Komisija kviečia bendruomenės narius atsakingai vertinti viešosios informacijos svarbą visuomenei ir kuo skubiau išspręsti klausimą dėl informavimo priemonės teisinio statuso.