logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris4

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 445

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS KOMISIJOS INFORMACINIS PRANEŠIMAS APIE 2016-02-22 POSĖDĮ

Posėdžio pirmininkė – Visuomenės informavimo etikos komisijos (toliau – Komisija) pirmininkė Vaiva Žukienė, posėdžio sekretorius – Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula.

Dalyvavo Komisijos nariai: Vaiva Žukienė, Gražina Viktorija Petrošienė, Ramutė Šimukauskaitė, Ąžuolas Čekanavičius, Viktoras Trofimišinas, Aistė Žilinskienė.

 

SVARSTYTA:

1. Juozo Šarkaus, Viliaus Semeškos, Valdo Trinkūno ir Karolio Kaklio skundas dėl publikacijų „Savivaldybės Tarybos darbui trukdo opozicijos nesutarimai“ („druskininkai.lt“, 2015-05-27), „Komitetų posėdžiuose – bendruomenei aktualūs klausimai ir opozicijos šou prisidengiant rinkėjais“ („druskininkai.lt“, 2015-08-25), „Opozicijos nepasitenkinimą Tarybos posėdyje sukėlė gyventojams svarbūs klausimai ir kreipimasis į Vyriausybę dėl mašalų populiacijos mažinimo“ („druskininkai.lt“, 2015-09-01), „Komitetų posėdžiuose – socialinio būsto fondo plėtros ir kiti gyventojams svarbūs klausimai“ („druskininkai.lt“, 2015-09-24). Klausimas pradėtas svarstyti 2015-12-21 posėdyje.

 

Nuspręsta:

Įvertinus tai, kad valstybės ir savivaldybių institucijų interneto svetainių turinys yra reglamentuojamas specialiais teisės aktais, specializuotų svetainių skelbiamos informacijos vertinimas neįeina į Komisijos kompetenciją;

Kreiptis individualiu kreipimusi į Druskininkų savivaldybės administraciją ir laikraštį „Mano Druskininkai“ ir atkreipti jų dėmesį, jog perspausdinant publikacijas, būtina nurodyti pirminį jų šaltinį.

 

SVARSTYTA:

2. A.K. skundas dėl Artūro Budrio publikacijos „Angelai sargai „velnio“ kailyje“ („Penktadienio žemaitis“, 2015-10-23, Nr. 43/1004).

Klausimo svarstyme dalyvavo publikacijos autorius Artūras Budrys ir laikraščio „Penktadienio žemaitis“ atstovas Alvydas Jokšas.

 

Nuspręsta:

Artūro Budrio publikacijoje „Angelai sargai „velnio“ kailyje“ („Penktadienio žemaitis“, 2015-10-23, Nr. 43/1004) buvo pažeista Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d., nustatanti, jog kritikuojamam asmeniu visada turi būti suteikta atsakymo teisė, t.y. galimybė pasitesinti, paaiškinti, paneigti klaidingą informaciją, o jeigu tokios galimybės nėra arba asmuo atsisako pasinaudoti atsakymo teise, būtina apie tai pranešti visuomenei.

 

SVARSTYTA:

3. G. Š. skundas dėl Anos Daukševič publikacijos „Sūnų apraudanti zarasiškė: „Medikai ištraukė šuntą ir paliko“ („lrytas.lt“, 2015-09-03).

Klausimo svarstyme dalyvavo G.Š., J.Š., publikacijos autorė Ana Daukševič ir UAB „Lrytas“ advokatė Asta Bajorienė.

 

Nuspręsta:

Anos Daukševič publikacijoje „Sūnų apraudanti zarasiškė: „Medikai ištraukė šuntą ir paliko“ („lrytas.lt“, 2015-09-03) buvo pažeistas Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 6 str., nustatantis, jog žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais, o nesant galimybės patikrinti informacijos šaltinio patikimumą, apie tai turi būti nurodyta skelbiamoje informacijoje ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 38 str., nustatantis, jog žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti nepagrįstų, nepatikrintų, faktais neparemtų kaltinimų.

Kreiptis individualiu kreipimusi į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę ir atkreipti administracijos dėmesį, jog siekiant, kad apie jų veiklą žiniasklaidoje skelbiama informacija nebūtų iškraipyta, reikėtų glaudžiau bendradarbiauti su žiniasklaida, suteikti jai daugiau informacijos apie konkrečios ligos eigą, jos gydymo būdus  ir pan.

 

SVARSTYTA:

4. A.R. skundas dėl Algio Ramanausko publikacijos „Buvusio žurnalisto galutinis nuopuolis“ („Facebook“, 2015-07-10). Skundo svarstymas buvo atidėtas šalių prašymu.

 

Nuspręsta:

Algio Ramanausko publikacijoje „Buvusio žurnalisto galutinis nuopuolis“ („Facebook“, 2015-07-10) buvo pažeistas Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 3 str., nustatantis, jog, gerbdamas žmogaus teisę gauti teisingą informaciją, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi skelbti tikslias, teisingas žinias bei įvairias nuomones, o perteikdamas įvairias nuomones, negali skleisti nuomonių, kurios pažeistų teisę bei etiką ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 59 str., nustatantis, jog, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, leidėjas, skelbdamas kritinius kūrinius, neturi suvedinėti asmeninių sąskaitų.

 

SVARSTYTA:

5. Kiti klausimai.

 

Nuspręsta:

Dėl LR Lošimų priežiūros tarnybos skundo dėl „lrytas.lt“ publikacijos, kurioje vartotojams detaliai aiškinama, kaip prisijungti prie įstatymų nustatyta tvarka blokuojamų nelegalių nuotolinių lošimų svetainių - nagrinėti šį skundą skubos tvarka;

Dėl L.B.skundo dėl galimai neteisėtų žurnalisto Arvydo Lekavičiaus veiksmų -  pasiūlyti pareiškėjai patikslinti skundą, nurodant konkrečius faktus ir veiksmus, kuriuos ji skundžia, pateikti netinkamo žurnalisto elgesio įrodymus;

Dėl STT užklausos ar, vadovaujantis LR BPK 1501 str. nuostatomis, žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimas yra paskyręs įgaliotą atstovą, galintį dalyvauti kviestiniu prieš viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus atliekamuose procesiniuose veiksmuose - įtraukti šį klausimą į artimiausią visuotinį Asociacijos narių susirinkimą.