logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 445
Ketvirtadienis, 04 rugpjūčio 2016 14:47

Visuomenės informavimo etikos komisija padės spręsti painius politinės reklamos klausimus

Siekiant įgyvendinti bendrus tikslus su žiniasklaidos institucijomis, užtikrinti garbingą, sąžiningą, lygiateisę ir skaidrią rinkimų kampaniją kandidatams bei visuomenės informavimo priemonių neutralumą artėjančiuose Seimo rinkimuose, rugpjūčio 4 d. Visuomenės informavimo etikos komisija, atstovaujama komisijos pirmininkės Vaivos Žukienės, ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), atstovaujama komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo politinės reklamos vertinimo srityje.

Atsižvelgiant į tai, kad politinės kampanijos laikotarpiu VRK vykdo politinės reklamos stebėseną ir kontrolę, kurią reglamentuoja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, o Etikos komisija pagal Visuomenės informavimo etikos kodeksą yra atsakinga už politinės reklamos atskyrimo nuo žurnalistų kūrinių ir jos žymėjimo vertinimą, buvo susitarta  bendradarbiauti dėl paskleistos informacijos (t.y. žurnalistų parengtų publikacijų, radijo ir televizijos laidų) ir politinės reklamos atskyrimo nuo žurnalistų kūrinių ir jos žymėjimo vertinimo.

Pagal susitarimą, esant ginčui dėl visuomenės informacijos priemonėse paskleistos informacijos pripažinimo politine reklama, VRK galės kreiptis į Etikos komisiją ir gauti jos nuomonę.

“Etikos komisija visada yra pasiruošusi bendradarbiauti puoselėjant profesionaliosios etikos standartus žiniasklaidoje. Esame įsitikinę, kad Etikos komisijos pagalba sprendžiant ginčytinus politinės reklamos žiniasklaidoje klausimus  bus svarus indėlis užtikrinant sąžiningą, objektyvią informaciją  rinkiminiu laikotarpiu,“ -  teigia Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkė Vaiva Žukienė.

„Žiniasklaidos profesionalų vertinimas įneš aiškumo Vyriausioje rinkimų komisijoje, atskiriant įprastus žurnalistikos kūrinius, parašytus pagal žurnalistinius reikalavimus, nuo galimai reklaminių ir nepažymėtų tekstų ar vaizdo siužetų. Tai naujas kokybinis žingsnis VRK veikloje, siekiant aiškesnių ir sąžiningesnių politinių rinkiminių kampanijų“, - sako Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė.

Susitarimu taip pat įsipareigojama bendradarbiauti ir keistis informacija apie visuomenės informavimo priemonėse paskleistą politinę reklamą, rekomendacijomis dėl žurnalistų, kurie kandidatuoja rinkimuose, veiklos.

 „Žurnalistų etikos savireguliacijos instituto dalyvavimas siekiant visuomenės gėrio, – sąžiningų ir laisvų rinkimų, VRK požiūriu yra labai svarbus ir sveikintinas. Tai ypač svarbu tiek Politinių kampanijų finansavimo skatinimui, tiek atskiriant laisvą, objektyvią žiniasklaidą nuo užsakytų publikacijų – politinės reklamos. Ši turi būti apmokėta ir pažymėta“, – susitikimo metu teigė Zenonas Vaigauskas.