logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Trečiadienis, 01 kovo 2023 09:04

Ramutei Šimukauskaitei - Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko padėka

Šiemt jau devintą kartą Valstybinė lietuvių kalbos komisija įteikė apdovanojimus už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą. Laureatais tapo ir skulptūrėle ,,Sraigė" apdovanoti Lietuvių kalbos instituto Baltų kalbų ir vardyno tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas doc. habil. dr. Ilja Lemeškinas ir Gamtos tyrimų centro mokslininkas doc. dr. Zigmantas Gudžinskas.

 

Kalbos komisijos pirmininko padėkos raštai už lietuvių kalbos puoselėjimą, aktyvią šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, skirtą lietuvių kalbai populiarinti, jos prestižui kelti, įteikti Daivai Beliokaitei, Aušrinei Rinkevičienei ir mūsų kolegei, žurnalistei, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorei, Ramutei Šimukauskaitei.

 

,,Rūpinimasis gražia ir taisyklinga lietuvių kalba, krašto istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimas yra neatsiejama Ramutės Šimukauskaitės veiklos dalis. Ji rengia konkursus, dalyvauja projektuose, skatina literatų ir jaunųjų kalbininkų kūrybiškumą. „Gyvenimo“ laikraščio puslapiuose kalbai skirtos rubrikos „Kalbos kertelė“, „Mano krašto žmonės kalba“, „Kaip žmogus kalba, toks jis ir yra“, „Mano kaimo, miestelio, miesto vardas“ ir kt.", - sakoma VLKK spaudos pranešime.

 

 

Parengta pagal VLKK informaciją

D.Radzevičiaus nuotrauka