logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Antradienis, 25 spalio 2022 12:33

Viešas laiškas laikraščių ,,Radviliškio kraštas“ ir ,,Visuomenės balsas“ redakcijoms

Visuomenės informavimo etikos komisija ne kartą atkreipė dėmesį į nekorektiškos konkurencijos atvejus tarp tame pačiame mieste ar rajone dirbančių leidėjų. Konkuruodamos dėl skaitytojų, reklamdavių dėmesio ar dėl savivaldybės skiriamų lėšų, laikraščių redakcijos kartais pradeda vadovautis principu ,,tikslas pateisina priemones“. Kiekvienas naujas leidinys nusistovėjusioje rinkoje yra iššūkis, tačiau kai kurios redakcijos visus savo resursus skiria ne naujų, įdomių saviraiškos formų paieškai, bet konkurento menkinimui, smulkmeniškų priekabių ieškojimui, nuolatiniam skundų rašymui. Konkuruodami dėl skaitytojų, biudžeto lėšų kai kurių laikraščių leidėjai dažnai pamiršta pagrindinį žiniasklaidos tikslą – teikti objektyvią ir nešališką informaciją.

 

Pastaruoju metu Komisija kelis posėdžius svarstė Radviliškio laikraščių ,,Radviliškio kraštas“ ir ,,Visuomenės balsas“ tarpusavio pretenzijas.

 

Komisijos nuomone, vienintelis būdas įrodyti savo pranašumą – tai skelbti teisingas, tikslias žinias, rašyti skaitytojų dėmesio vertus straipsnius, palaikyti ryšį su savo auditorija, suvokti ir atliepti jos poreikius. Nuolatinis santykių aiškinimasis tiek laikraščių puslapiuose, tiek Komisijos posėdžiuose verčia abejoti abiejų pusių kompetencija bei profesionalumu ir kelia pagrįstą susirūpinimą, ar žiniasklaidos priemonės nėra naudojamos privačių interesų sprendimui.

 

Komisija kviečia laikraščių leidėjus rūpintis leidinių kokybe, laikytis Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatų, o konkuruoti dėl auditorijos pasitikėjimo vertingu turiniu bei kokybišku darbu.