logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 447
Ketvirtadienis, 24 sausio 2019 16:08

Seminaruose aptariami žurnalistų veiklos ypatumai rinkimų metu

Lietuvos žurnalistų sąjunga, Visuomenės informavimo etikos komisija ir Vyriausioji rinkimų komisija rengia bendrus praktinius seminarus žurnalistams „Rinkimai-2019: politikos ir žurnalistikos santykių ypatumai rinkimų metu".

 

Pirmas seminaras įvyko Kauno žurnalistų namuose sausio 17-ąją. Visuomenės informavimo etikos aspektus politinių kampanijų metu ir skundų nagrinėjimo praktiką susirinkusiems pristatė Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė supažindino su teisiniais rinkimų reguliavimo ypatumais.

 

 

Nuotraukoje (iš kairės): Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius kalbėjo apie iššūkius, su kuriais susiduria žurnalistai ir žiniasklaida, informuodami visuomenę rinkimų metu. Seminare taip pat dalyvavo ir kalbėjo Visuomenės informavimo etikos komisijos narė Gražina Petrošienė. Seminaro metu buvo atsakyta į dalyvių klausimus, diskutuota apie konkrečias situacijas ir atvejus.

 

 

Seminaro dalyviai Kauno žurnalistų namuose

 

Antras seminaras surengtas sausio 25-ąją Klaipėdoje, į kurį susirinko Klaipėdos, Palangos ir pajūrio rajonų žurnalistai. Visuomenės informavimo etikos aspektus politinių kampanijų metu seminare pristatė Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininko pavaduotoja Vaiva Žukienė. Su iššūkiais žurnalistams ir žiniasklaidai rinkimų metu supažindino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotojas Darius Lukoševičius. Teisinius rinkimų reguliavimo ypatumus ir aktualią VRK praktiką pristatė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

 

 

Nuotraukoje: Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininko pavaduotoja Vaiva Žukienė seminare Klaipėdoje

 

 

Nuotraukos Vido Mačiulio, Jolantos Beniušytės