logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 445
Antradienis, 13 gruodžio 2016 15:02

Visuomenės informavimo etikos komisija kreipėsi į Prezidentę prašydama vetuoti Civilinio Kodekso pataisas

Visuomenės informavimo etikos komisija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydama vetuoti gruodžio 8 dieną Seimo priimtas Civilinio Kodekso 2.24 straipsnio pataisas.

Kreipimesi Komisija teigia, kad šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos išlaiko interesų pusiausvyrą ir užtikrina galimybę ginti pažeistą garbę ir orumą, todėl įžvelgia realų pavojų, kad priimtos pataisos gali suvaržyti viešosios informacijos rengėjų teisę rinkti ir skleisti informaciją visuomenei, apriboti jų galimybę laisvai kritikuoti viešuosius asmenis ir/ar jų veiklą.

„Nuolat susidurdami su žiniasklaidos profesionalumo klausimais, matome, kad iki šiol tiek Lietuvos nacionalinių teismų, tiek Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje buvo taikomos daug platesnės viešųjų asmenų kritikos ribos. Teismai ne kartą yra pasisakę, kad viešieji asmenys turėtų toleruoti daug aštresnes kritikos formas, nei tai leistina privačių asmenų atžvilgiu, o žurnalistų perteikiamos informacijos tikslumas, jeigu tai neiškreipia pranešimo esmės, yra pageidautinas, bet neprivalo būti absoliutus,“ – sakoma kreipimesi.

Komisija taip pat atkreipė dėmesį, kad ruošiant ir svarstant Civilinio Kodekso pataisas, nebuvo tartasi su viešosios informacijos rengėjais, skleidėjais, žurnalistų organizacijomis ir savitvarkos institucijomis. „Šias Civilinio Kodekso pataisas bei jų priėmimo būdą vertiname kaip nepasitikėjimą žiniasklaidos savitvarkos organizacijomis ir pačia žiniasklaida apskritai“, - pabrėžė Komisija savo kreipimesi į šalies vadovę.